Anasayfa / Genel / Paykasa Neden Tercih Etmeliyim?

Paykasa Neden Tercih Etmeliyim?

  İnternet üzerinden alışveriş yaşanan insanların zaman içinde kredi kartı bilgilerinin çalınması, insanların dolandırılması gibi nedenlerden daha güvenilir alışveriş şekillerine ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle paykasa denilen ön ödemeli kart geliştirilmiştir.

 Paykasa Kart Nasıl Alınır?

            Türkiye resmi bayilikleri olan paykart internet üzerinden kredi kartı veya para havalesi ile kolayca alınabilir. Döviz üzerinden karta ön ödeme yapacağınızdan dolayı döviz kuru üzerindeki artış yatırdığınız paranın artışına döviz kurundaki düşüş de hesabınızdaki paranın düşüşüne neden olacaktır.

            10- 15- 20- 25- 50- 100- 150- 200- 250- 500- 1000 Euro değerinde paykasa kartını yetkilendirilmiş bayilerden alabilirsiniz. Paykasa kartı satın alırken kişisel bilgileriniz sorulmaz.

 Kart Bir Kez Kullanılabilir

            İstediğiniz miktarda ön ödemeli kartı aldığınızda belirli olan limit üzerinden işlem yapılacağından ve kartınız bir kereye mahsus kullanılacağından çalınma riski olmaz. Karta mahsus 16 haneli PIN kodu bir seferlik kullanılabilir. Paykasa çevrimiçi online sitelerde ve paykasa ödeme seçeneği bulunan sitelerde kullanılan sanal bir karttır.

 Paykasa İle Para Çekilebilir mi?

            Ön ödeme yaparak paykasa kart aldınız, hesabınıza istediğiniz tutarda Euro yüklendi diyelim. Sonrasında paraya ihtiyacınız olduğunda müşteri temsilcilerimiz ile görüşüp hesabınızdan para çekmeniz mümkündür.

 Karta Neden İhtiyaç Duyuluyor?

            İnternette 3D alışveriş seçeneği olmayan çok sayıda online alışveriş sitesi mevcuttur. Sitelerden alışveriş yaparken dolandırıcıların kart bilgilerinizi çalması muhtemeldir. Bu risk ile karşı karşıya kalınmaması için ön ödemeli ve tek kullanımlık kartlar devreye sokulmuştur.

Hakkında admin

Check Also

Paykasa Kart Alırken Bunlara Dikkat Ediniz

Paykasa Kart satın alırken dikkatli olmalısınız. Hızla yaygınlaşan ve güvenli bir ödeme yöntemi olan Paykasa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir